filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
WFF
2017
http://www.wff.pl/
Warszawski Festiwal Filmowy
Data wręczenia nagród:
22 października
Festiwal odbył się w dniach 13-22 października 2017r.
Konkurs Międzynarodowy
Najlepszy film - Grand Prix
wygrane
Zabić arbuza
(2017)
Gao Zehao
Wyróżnienie I
wygrane
Górnik
(2017)
Hanna Antonina Wojcik-Slak
Nagroda specjalna Jury dla najlepszego aktora
wygrane
[Angeli Nicole Sanoy, Allen Dizon]
Angeli Nicole Sanoy
,
Allen Dizon
Bomba
(2017)
Nagroda za reżyserię
wygrane
[Joan Chemla]
Joan Chemla
Gdybyś mu zajrzał w serce
(2017)
Udział w konkursie głównym
nominacje
2557
(2017)
Roderick Warich
Balkan Noir
(2017)
Drazen Kuljanin
Bomba
(2017)
Ralston Jover
Czuwaj
(2017)
Robert Gliński
Gdybyś mu zajrzał w serce
(2017)
Joan Chemla
Karta pokładowa
(2017)
Mehdi Rahmani
Mężczyźni Amel
(2017)
Mehdi Ben Attia
Na uboczu
(2017)
Tayfun Pirselimoğlu
Pewnego razu w listopadzie
(2017)
Andrzej Jakimowski
Pomiędzy słowami
(2017)
Urszula Antoniak
Syndrom pustego siodła
(2017)
Yusup Razykov
Urodziny
(2017)
Dan Chişu
Wyznanie
(2017)
Zaza Urushadze
Nagroda Publiczności / Plebiscyt Publiczności
Najlepszy film
wygrane
Dziennik gangstera
(2017)
Ivica Zubak
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
AlphaGo
(2017)
Greg Kohs
Najlepszy film dla dzieci
wygrane
Wielki zły lis i inne opowieści
(2017)
Benjamin Renner
Trzy historie, w których zwierzęta gospodarcze przeżywają niezwykle przygody.
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Amerykański sen
(2016)
Marek Skrzecz
Mieszkający w niewielkim miasteczku Szymon marzy o tym, by zostać zapaśnikiem amerykańskiego wrestlingu.
Konkurs 1-2
Najlepszy film
wygrane
Uwodziciel
(2017)
Milad Alami
Dania. Irańczyk Esmail rozkochuje w sobie kobiety, poszukując takiej, która zapewniłaby mu stały pobyt. Gdy poznaje Sarę i zaczyna darzyć ją uczuciem, przeszłość daje o sobie znać.
Udział w konkursie
nominacje
Catalina
(2017)
Denijal Hasanovic
Człowiek z magicznym pudełkiem
(2017)
Bodo Kox
Harpun
(2017)
Tom Espinoza
Julia jest
(2017)
Elena Martín
Keyla
(2017)
Viviana Gómez Echeverry
Kłamstewko
(2017)
Tomas Alzamora
La vie de château
(2017)
Cédric Ido
,
Modi Barry
Medea
(2017)
Alexandra Latishev Salazar
Męskość
(2017)
Péter Politzer
Nasiona przemocy
(2017)
Taegue Lim
Przedświt
(2017)
Gentian Koçi
Straszna kobieta
(2017)
Christian Tafdrup
Stróż
(2017)
Alejandro Andújar
Zabić Jesusa
(2017)
Laura Mora Ortega
Wyróżnienie
wygrane
Znajdźcie tę głupią sukę i wrzućcie ją do rzeki
(2017)
Ben Brand
Konkurs Wolny Duch
Nagroda Wolny Duch
wygrane
Zasady wszystkiego
(2017)
Kim Hiorthøy
Wyróżnienie
wygrane
Droga 318
(2017)
Nie Yun-Xing
Udział w konkursie
nominacje
Elizjum Hernalsiense
(2017)
Bernhard Kammel
Hannah
(2017)
Andrea Pallaoro
Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach?
(2017)
John Cameron Mitchell
Kobieta spod 23B
(2016)
Prime Cruz
Lomo: życie blogera
(2017)
Julia Langhof
Niech ciała się opalają
(2017)
Hélène Cattet
,
Bruno Forzani
Obyś żył w ciekawych czasach
(2017)
Santiago Van Dam
Porządek dziobania
(2017)
Slavko Martinov
Poza ramką
(2017)
Wai-lun Kwok
Rodzina
(2017)
Veronica Kedar
Sieć
(2017)
Aleksandra Strelyanaya
Syreny
(2017)
Ali Weinstein
Święte powietrze
(2017)
Shady Srour
Konkurs Dokumentalny
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Piękni przegrani: inny świat
(2017)
Arūnas Matelis
Udział w konkursie
nominacje
A to B to Rollerski
(2017)
Arnis Aspers
AlphaGo
(2017)
Greg Kohs
Bitwa o Soho
(2017)
Aro Korol
Błękit
(2017)
Karina Holden
Dom Słowo
(2017)
Taras Tomenko
Fantazja według Ecriba
(2017)
Xavier Atance
Hugo
(2017)
Wojciech Klimala
Odejście
(2017)
Lana Wilson
Prawie 10000 wyborców
(2017)
Ulyana Osovska
Tak mi dopomóż Bóg
(2017)
Jean Libon
,
Yves Hinant
Tango w Paryżu. Wspomnienia o Astorze Piazzolli
(2017)
Rodrigo H. Vila
Triumf
(2017)
Kreshnik Jonuzi
,
Charlie Askew
,
Luftar Von Rama
Witaj w kryminale papieżu Franciszku!
(2017)
Janusz Mrozowski
Wolność dla wilka
(2017)
Rupert Russell
Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Najlepszy film krótkometrażowy - Short Grand Prix
wygrane
May Day
(2017)
Fedrik De Beul
,
Olivier Magis
Najlepszy animowany film krótkometrażowy
wygrane
Weekendy
(2017)
Trevor Jimenez
Chłopiec krąży pomiędzy domami swoich niedawno rozwiedzionych rodziców.
Wyróżnienie specjalne
wygrane
Będę Cię zawsze kochać, Conny
(2017)
Amanda Kernell
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy
wygrane
Za kulisami
(2017)
Andrei Huţuleac
Najlepszy dokumentalny film krótkometrażowy
wygrane
Jak zostać papieżem?
(2017)
Justyna Mytnik
Udział w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy
nominacje
39 tygodni, 6 dni
(2017)
Joanna Kożuch
,
Boris Šíma
Autobus z Norwegii
(2017)
Bo Pärletun
Bagno
(2017)
Kilian Vilim
Biegnij Rostam, Biegnij
(2017)
Hossein Molayemi
Biuro Rzeczy Znalezionych
(2017)
Daniel Agdag
Botanika
(2017)
Noël Loozen
Ciężarówka
(2017)
Michal Blaško
,
Adam Mach
Diagnoza
(2017)
Eva Riley
Interwencja w banku
(2017)
Matthias Sahli
Kostik
(2017)
Ira Volkova
Milczenie Polskich Owiec
(2017)
Maciej Stuhr
Munda
(2017)
Tinna Hrafnsdóttir
Niespodzianka
(2017)
Paulo Patricio
Pod gwiazdami
(2016)
Michael Kofsky
,
Dani Alvarado
Porządki w Schaerbeek
(2017)
Farah Kassem
Święty Hubert
(2017)
Jules Comes
Teatr cieni
(2017)
Jerry Carlsson
Tex
(2017)
Jonas Smulders
Zalesie
(2017)
Julia Zborowska
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Najlepszy debiut z Europy Wschodniej
wygrane
Nina
(2017)
Juraj Lehotský
Nagroda Młodych Krytyków
wygrane
Hugo
(2017)
Wojciech Klimala
Nagroda Jury Ekumenicznego
Zdobywca
wygrane
Pomiędzy słowami
(2017)
Urszula Antoniak
Michael spędza weekend z ojcem, którego wcześniej nie poznał.
Wyróżnienie
wygrane
Górnik
(2017)
Hanna Antonina Wojcik-Slak
Nagroda Specjalna
Nagroda NETPAC dla najlepszego filmu azjatyckiego
wygrane
Poza ramką
(2017)
Wai-lun Kwok
Sekcja Odkrycia
Udział w sekcji
nominacje
Ava
(2017)
Léa Mysius
Błogosławieni
(2017)
Sofia Djama
Charleston
(2017)
Andrei Crețulescu
DRIB
(2017)
Kristoffer Borgli
Dziennik gangstera
(2017)
Ivica Zubak
Fortunata
(2017)
Sergio Castellitto
Gabriel i góra
(2017)
Fellipe Barbosa
Julian Schnabel - Portret prywatny
(2017)
Pappi Corsicato
Król Pekinu
(2017)
Sam Voutas
Kuzyn
(2017)
Tzahi Grad
Nina
(2017)
Juraj Lehotský
Przyczyna zgonu: nieznana
(2017)
Anniken Hoel
Psy
(2017)
Marcela Said
Siedem głów
(2017)
Jaime Osorio Marquez
Strój dowolny
(2017)
Cristina Herrera Bórquez
Szachowa zagrywka
(2017)
Natalia Santa
Świadectwo
(2017)
Amichai Greenberg
To jest nasz kraj
(2017)
Lucas Belvaux
W porządku
(2016)
Attila Gigor
Wolność
(2017)
Jan Speckenbach
Zanim nadejdzie wiosna
(2017)
Karim Moussaoui
Zapytaj seksperta
(2017)
Vaishali Sinha
wideo
zobacz wszystkie
RELACJA WIDEO: Zamknięcie 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego
newsy
zobacz wszystkie
Publiczność 33. WFF nagradza "Dziennik gangstera"
"Zabić arbuza" z Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego
WFF 2017: Włóczędzy i aktorzy
WFF 2017: Spokojnie, to tylko internet
WFF: Marsjanki atakują!
Wyróżnieni w roku 2017
Górnik
(
2/2
)
Gdybyś mu zajrzał w serce
(
1/2
)
Dziennik gangstera
(
1/2
)
Nina
(
1/2
)
Pomiędzy słowami
(
1/2
)
Hugo
(
1/2
)
AlphaGo
(
1/2
)
Bomba
(
1/2
)
Poza ramką
(
1/2
)
Uwodziciel
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.